Medycyna laboratoryjna

Medycyna laboratoryjna obniży wielomilionowe koszty leczenia chorób cywilizacyjnych

Wróć
Medycyna laboratoryjna obniży wielomilionowe koszty leczenia chorób cywilizacyjnych

Wydatki na medycynę laboratoryjną w Polsce są wielokrotnie niższe w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Badania diagnostyczne wykonywane są też rzadziej niż wynika to z wytycznych towarzystw medycznych. Stopniowa restrukturyzacja nakładów z medycyny naprawczej na profilaktykę poprzez 25-procentowe zwiększenie liczby prewencyjnie wykonywanych badań w kierunku przewlekłej choroby nerek i cukrzycy mogłoby w ciągu najbliższych 6 do 9 lat obniżyć koszty leczenia tych schorzeń odpowiednio o 197 mln zł i nawet 500 mln zł – to główne wnioski wynikające z raportu MedTech Polska (dawniej: Izba Producentów i Dystrybutorów Diagnostyki Laboratoryjnej – IPiDDL) dotyczącego medycyny laboratoryjnej w Polsce.

Raport „Medycyna laboratoryjna w Polsce – efektywność kosztowa”, przygotowany przez MedTech Polska przy wsparciu merytorycznym Deloitte Consulting, prezentuje wyniki ponad dwuletnich prac nad rolą laboratoryjnych badań diagnostycznych w podnoszeniu skuteczności leczenia w Polsce oraz zmniejszeniu jego kosztów. Tematyka raportu ma bezpośredni związek z profilaktyką chorób.

Link do raportu: Medycyna laboratoryjna w Polsce – efektywność kosztowa

Pełna wersja raportu dostępna po wysłaniu zapytania na adres e-mail: biuro@medtechpolska.org

Znajdź najbliższą placówkę  i zapisz się na badania

Wyszukaj placówkę

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień w przeglądarce. Zobacz politykę cookies.