Medycyna laboratoryjna

Raport – Medycyna pracy i medycyna laboratoryjna w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym

Wróć
Raport – Medycyna pracy i medycyna laboratoryjna w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym

Raport stanowi odpowiedź na zaproszenie Ministra Zdrowia do udziału w ogólnonarodowej debacie o kierunkach zmian w ochronie zdrowia – „Wspólnie dla zdrowia – narodowa debata o zdrowiu”. Jednym z celów debaty, nakreślonych przez Ministra Zdrowia, jest odpowiedź na pytania:

  • jak najlepiej zainwestować zwiększone wydatki publiczne na ochronę zdrowia, 
  • co zrobić, abyśmy jako społeczeństwo i poszczególni obywatele żyli w dobrym zdrowiu jak najdłużej, 
  • w jaki sposób państwo powinno być odpowiedzialne za zdrowie obywateli i pomagać im w dbaniu o swoje zdrowie. 

Chcąc aktywnie uczestniczyć w dyskusji na temat przyszłości polskiej służby zdrowia, autorzy Raportu, we współpracy z Polskim Towarzystwem Diagnostyki Laboratoryjnej, Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych oraz Związkiem Pracodawców MedTech Polska, przedstawiają propozycje wykorzystania potencjału służby medycyny pracy w profilaktyce chorób cywilizacyjnych, z wykorzystaniem medycyny laboratoryjnej. Choroby cywilizacyjne stanowią jedną z głównych przyczyn umieralności wśród Polaków.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją raportu: Medycyna pracy i medycyna laboratoryjna w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym

Znajdź najbliższą placówkę  i zapisz się na badania

Wyszukaj placówkę

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień w przeglądarce. Zobacz politykę cookies.