Inicjatywa Profilaktyka 40 plus

Szanowni Państwo,

Oddajemy do Waszej dyspozycji stronę internetową poświęconą Programowi „Profilaktyka 40 Plus”.

Program „Profilaktyka 40 Plus” jest jednym z największych realizowanych dotychczas w Polsce projektem badań profilaktycznych. Jest on kierowany do każdej osoby ubezpieczonej w NFZ, która ukończyła 40 rok życia, czyli do ponad połowy mieszkańców Polski. Wykonane w ramach projektu badania i pomiary pozwalają na zidentyfikowanie osób z ryzykiem lub objawami najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych, które generują wiele  problemów medycznych, ekonomicznych i społecznych.

Na naszej stronie znajdziecie Państwo zarówno informację o samym programie, jego celu i założeniach, wykonywanych badaniach i pomiarach wraz z niezbędnymi informacjami dotyczącymi sposobu przygotowania do badania, wstępnej interpretacji uzyskanych wyników, jak również stale aktualizowaną listę laboratoriów medycznych uczestniczących w projekcie.

Badania można wykonać w punktach pobrań placówek publicznych i niepublicznych. Niezależnie, który punkt wybierzemy badania w ramach tego projektu są finansowane przez NFZ.

Mamy nadzieję, że udostępnione informacje ułatwią Państwu wygenerowanie e-skierowania, odnalezienie najbliższego laboratorium uczestniczącego w Programie i wykonanie badań. 

Trzymamy kciuki za to, aby jak największa liczba osób uzyskała prawidłowe wyniki badań, a jeżeli tak nie będzie, to mamy nadzieję, że uzyskane wyniki pozwolą Państwu na zidentyfikowane właściwych dla każdego pacjenta obszarów ryzyka medycznego i wdrożenie zmian w stylu życia lub rozpoczęcie leczenia, które zapewni Państwu długie lata życia w zdrowiu.


Serwis profilaktyka40plus.com powstał dzięki współpracy Forum Medycyny Laboratoryjnej ze stowarzyszeniem MedTech Polska.

 


Forum Medycyny Laboratoryjnej
działa w ramach Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej oraz Pracodawców RP i zrzesza największe firmy prowadzące niepubliczne medyczne laboratoria diagnostyczne w Polsce. W projekcie uczestniczą cztery największe firmy prowadzące na terenie Polski sieci medycznych laboratoriów diagnostycznych i punktów pobrań materiału do badań dostępne dla wszystkich pacjentów:  Alab Laboratoria sp. z o.o., Diagnostyka S.A, Synevo sp. z o.o.,  Synlab Polska sp. z o.o. 

Grupa ALAB to jedna z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów diagnostycznych, w skład której wchodzi ponad 80 laboratoriów medycznych oraz 400 punktów pobrań. Od 2008 roku jesteśmy częścią ogólnoeuropejskiej sieci laboratoriów skupionych wokół laboratorium Limbach. Grupa ALAB to wykwalifikowany personel medyczny, nowoczesne laboratoria diagnostyczne i akredytowane metody badań.

Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Pacjentów zapewniamy dostęp do wieloprofilowej i szybkiej diagnostyki, od badań podstawowych po wysokospecjalistyczne testy na nietolerancje pokarmowe, markery nowotworowe, badania genetyczne, badania prenatalne, diagnostykę autyzmu, boreliozy czy alergii wykonywanej przy zachowaniu najwyższych, certyfikowanych norm bezpieczeństwa.

Grupa DIAGNOSTYKA to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych posiadająca najbogatszy wybór badań laboratoryjnych. Powstała w 1998 roku, specjalizuje się w realizacji profesjonalnych usług od pobrania i transportu materiału biologicznego, poprzez wykonanie badania, aż do dostarczenia wyniku analiz medycznych w możliwie najkrótszym czasie. DIAGNOSTYKA, jako pierwsza sieć laboratoryjna w kraju, uruchomiła własną pracownię badań biologii molekularnej, a obecnie oznaczenia wirusa SARS-CoV-2 wykonuje we wzajemnie współpracujących laboratoriach. Grupa DIAGNOSTYKA obsługuje rocznie 16 milionów pacjentów, realizując ponad 100 mln badań. Współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia w Polsce. 

Synevo Sp. z o.o.  jest jednym z czołowych dostawców usług diagnostyki medycznej w Polsce oraz liderem we wdrażaniu najnowszych badań laboratoryjnych. W Polsce jest od 2005 roku i stanowi część grupy Medicover, lidera prywatnego sektora ochrony zdrowia w Europie Środkowej i Wschodniej. Oferuje ponad 4000 podstawowych i wysokospecjalistycznych badań we wszystkich głównych obszarach medycyny laboratoryjnej. Pod koniec 2020 roku firma Synevo w Polsce posiadała 35 laboratoriów medycznych i 150 punktów pobrań wykonujących ponad 30 milionów badań rocznie. Sieć Laboratoriów Synevo działa nie tylko w Polsce, ale jest obecna również w największych Państwach Europy takich jak: Niemcy, Turcja, Rumunia, Ukraina, Gruzja, Białoruś, Bułgaria oraz Serbia.  

SYNLAB Polska jako część grupy SYNLAB. Posiadamy najszerszą ofertę badań laboratoryjnych w Polsce. Oferujemy ponad 5000 parametrów laboratoryjnych. W Hiszpanii posiadamy jedno z największych laboratoriów genetycznych w Europie. Siłą firmy jest synergia – współpraca specjalistów z wielu dziedzin, łącząca doświadczenia z różnych krajów. Każdego dnia wykonujemy w naszych laboratoriach ponad milion badań laboratoryjnych. Firma SYNLAB obecna jest w 40 krajach na 4 kontynentach.

 


MEDTECH POLSKA jest stowarzyszeniem zrzeszającym działające w Polsce firmy zaangażowane w badania, rozwój, produkcję, dystrybucję i import wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (IVD). Reprezentuje branżę IVD  wobec organów regulacyjnych, stowarzyszeń naukowych i korporacji zawodowych. Wraz z innymi podmiotami działa na rzecz stałego poprawiania standardów opieki medycznej w Polsce. Stowarzyszenie co roku publikuje także raport dotyczący rynku diagnostyki in vitro, uwzględniający europejskie klasyfikacje wyrobów IVD.

Jednym z najważniejszych obszarów aktywności MedTech Polska jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o nowoczesnej  medycynie laboratoryjnej – ukierunkowanej na edukację pacjenta i  profesjonalistów medycznych, a także informowanie, jak wielką wartość ma laboratoryjna informacja diagnostyczna w procesie wykrywania, monitorowania oraz leczenia.

Stowarzyszenie MedTech Polska dąży do tego, by lekarze mogli podejmować decyzje medyczne i kliniczne na podstawie najlepszej informacji diagnostycznej, korzystali z najlepszych możliwych narzędzi i technologii medycznych związanych z wyrobami medycznymi do diagnostyki in vitro.

MedTech Polska jest pełnoprawnym członkiem MedTech Europe.

Znajdź najbliższą placówkę  i zapisz się na badania

Wyszukaj placówkę

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień w przeglądarce. Zobacz politykę cookies.