Zdrowie ogólne

Diagności apelują o przedłużenie profilaktyki 40 plus

Wróć
Diagności apelują o przedłużenie profilaktyki 40 plus

Realizowany od 1 lipca 2021 roku program „Profilaktyka 40 PLUS„, w ramach którego osoby powyżej 40. roku życia mogą skorzystać z pakietu bezpłatnych badań, kończy się 30 czerwca 2024 roku. Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych apeluje o wydłużenie programu do końca grudnia 2024 roku.

KRDL uważa także, iż przedłużenie programu powinno wiązać się z podjęciem kompleksowych działań mających na celu realizację kolejnego programu profilaktyki zdrowotnej opartej na wykonaniu u pacjentów „skrojonych na miarę” pakietów przesiewowych badań laboratoryjnych, wspartych badaniami specjalistycznymi „drugiego rzutu”.

Realizacja ww. programu zdecydowanie mogłaby się przyczynić do wykrywania chorób wśród obywateli na wczesnym etapie ich rozwoju – pisze Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych.

Więcej na ten temat w artykule: TU

Znajdź najbliższą placówkę  i zapisz się na badania

Wyszukaj placówkę

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień w przeglądarce. Zobacz politykę cookies.